صفحه اصلی / اخبار / چهارمین نشست گام در یزد برگزار شد

چهارمین نشست گام در یزد برگزار شد

به همت سازمان جهاددانشگاهی استان یزد چهارمین نشست گام با موضوع «نقش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کاهش آسیب‌های اجتماعی» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد به نقل از ایسنا-منطقه یزد، چهارمین نشست گام از سلسله گفت و گوهای اجتماع محور استان با موضوع «نقش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کاهش آسیب‌های اجتماعی» و با حضور مسئولان و نمایندگان کانون‌های فعال مساجد، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در یزد برگزار شد.

«فخرالسادات خامسی‌هامانه» با اشاره به اهمیت برگزاری نشست‌های اجتماع محور برای مدیریت ارشد استان، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مدیران با حضور در نشست‌های گام فقط شنونده خواهند بود.

وی افزود:‌ گفت و گوهای اجتماع محور گام فرصت مناسبی برای بیان واقعیت‌ها فارغ از هرگونه تعارفات سازمانی است و شرکت کنندگان اغلب کسانی خواهند بود که از نزدیک با بسیاری از مسائل اجتماعی استان روبرو هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و خانواده استانداری یزد،‌گفت:‌ ما قصد با استفاده از ظرفیت نخبگان فرهنگی و اجتماعی نهادها و اقشار مختلف جامعه ریشه بسیاری از چالش‌های اجتماعی و فرهنگی را شناسایی و با همکاری و مشارکت مردمی نسبت به رفع و ساماندهی آنها اقدام کنیم.

«بهروز اسلامی» مدیر مرکز مطالعات و افکارسنجی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد در این نشست،‌اظهار کرد: شناسایی مشکلات فرهنگی و اجتماعی استان و تدوین راهکارهای مناسب برای رفع آن از جمله اهداف برگزاری نشست‌های اجتماع محور گام است.

وی روبرو کردن جامعه هدف با مسئولان مرتبط به منظور بیان شفاف مشکلات مرتبط با موضوع نشست را یکی از مهمترین ویژگی‌های طرح گام دانست و افزود: مساجد دارای ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل زیادی هستند که باید بیش از پیش برای کاهش مشکلات اجتماعی بکارگیری شوند.

اسلامی پررنگ بودن مشارکت اجتماعی و وجود اعتماد بیشتر و بهتر را از جمله ظرفیت مساجد برای توسعه اجتماعی عنوان کرد و گفت:‌ بررسی این که آیا اقدامات وبرنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد چقدر می‌توانند در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشند رویکرد اصلی این نشست است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *