صفحه اصلی / خبرگزاری ایسنا – منطقه یزد

خبرگزاری ایسنا – منطقه یزد

معرفي

خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)‌ تنها خبرگزاري با هويت دانشجويي و نخستين خبرگزاري غيردولتي ايران پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي محسوب مي شود كه امتياز آن در تاريخ 1378/4/2 از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اختيار جهاددانشگاهي قرار گرفت.

خبرگزاري دانشجويان ايران با بهره‌گيري از سرمايه‌ي انديشه، صداقت و با تكيه بر توان، خلاقيت، نوآوري جوانان دانشجو در 13 آبان 1378 با اظهار لطف مقام معظم رهبري خطاب به ايسنا كه فرمودند: “اخبار خوب، مفيد و اميدبخش مخابره كنيد.”  با هدف اطلاع رساني صحيح، بهنگام و همه جانبه به صورت آزمايشي و در 16 آذر همان سال مصادف با روز دانشجو به صورت رسمي به عرصه اطلاع‌رساني گام نهاد.

رسالت اصلي اين رسانه خبري از بدو تاسيس تاكنون ايفاي نقش دانشگاهيان در توسعه فضاي رسانه‌اي كشور و ارتقاي آگاهي‌هاي علمي، فرهنگي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي، هنري و صنفي با نگاهي دانشگاهي و دانشجويي و شكل‌گيري حلقه واسط بين مسوولان، نخبگان و مردم بوده است.

دفتر ايسنا منطقه يزد نيز خدمات خبرگزاري ايسنا را در استان يزد ارائه مي نمايد. ايسناي منطقه يزد در رديف فعال‌ترين خبرگزاري‌هاي استان يزد قرار دارد كه موضوعات اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و سياسي استان يزد را در قالب اخبار و گزارش‌ در سطح استاني  و ملي منعكس مي‌نمايد.

شرح خدمات
نگاه تحليلي و آسيب‌شناسانه به مسائل ايران و استان

بازتاب واقعي اخبار

سرعت و دقت در انتشار اخبار

پرهيز از افراط و تفريط

توجه به مخاطب و ايجاد اعتماد پايدار بين رسانه و مخاطب

صداقت و امانت‌داري در انتشار اخبار

پرهيز از ايجاد تنش‌هاي آسيب‌زا در افكار عمومي

تلاش در جهت ايجاد روحيه اميدواري واقع‌نگرانه در جامعه

بازنمايي همه جانبه و بي‌طرفانه انديشه‌ها و افكار در چارچوب قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران