صفحه اصلی / مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران – شعبه یزد

مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران – شعبه یزد

معرفي

به منظور شناساندن هر چه بيش‌تر اركان و مظاهر پرشكوه تمدن و فرهنگ ميهن اسلامي به نسل جوان و به ويژه دانشجويان كشور كه مآلاً به شكوفايي استعدادها و بروز خلاقيت‌هاي علمي – فرهنگي اين نسل منجر مي‌گردد، جهاددانشگاهي براساس دو دهه تجربه و دستاوردهاي فرهنگي خود، اقدام به تأسيس «مركز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران» نمود. اين مركز سالهاست كه در استان يزد نيز فعاليت و  خدمات گردشگري علمي و فرهنگي را به دانشجويان استان يزد ارائه نموده است. در حال حاضر نيز اين مركز آماده ارائه اين خدمات به دانشجويان مي باشد.

شرح خدمات

شناخت نيازهاي دانشجويان كشور و فراهم آوردن زمينه‌هاي مناسب و مساعد براي شكوفايي شخصيت علمي و عقيدتي آنان.

طراحي و تدوين و اجراي برنامه‌هاي مناسب به منظور شناخت جامع از سرزمين‌هايي كه فرهنگ و مدنيت اسلام و ايران در آن جلوه يافته است.

ايجاد ارتباط با مجامع و نهادهاي فعال در امر گردشگري به منظور بهره‌مندي از تجربيات آنان و انجام فعاليت‌هاي مشترك.

شناساندن فرهنگ عمومي مناطق مختلف كشور به دانشجويان و بازشناسي وجوه مثبت آداب آييني و بومي بكر و فرهنگ‌ساز نواحي گوناگون ايران.

ايجاد شرايط مناسب جهت ارتباط فعال قشر دانشگاهي جوان و خلاق با فرهيختگان ساير ملل و تحكيم پيوند مودت و تقويت همبستگي با مسلمانان جهان.

برپايي نمايشگاه‌هايي با هدف معرفي ظرفيت‌هاي فرهنگي، تاريخي و جاذبه‌هاي گردشگري علمي، فرهنگي ايران.

برگزاري همايش‌ها و سمينارهايي با حضور استادان و ايران‌شناسان برجسته داخلي و خارجي در رابطه با معرفي مراكز فرهنگي كشور، بازشناسي تاريخ و فرهنگ مناطق مختلف ايران و بررسي راهكارهاي اشاعه و ترويج فرهنگ گردشگري و ايرانگردي با بهره‌گيري از جاذبه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و هنري.

برگزاري نشست‌هايي ميان دانشجويان ايراني و دانشجويان ديگر كشورها به منظور تبادل اطلاعات تاريخي و فرهنگي و آشنايي متقابل با جاذبه‌هاي گردشگري ساير كشورها.

ايجاد پايگاه رايانه‌اي در خصوص اطلاع‌رساني لازم درباره موضوعات مربوط به گردشگري دانشجويان.